طراحی دکوراسیون داخلی

 

تعریف طراحی دکوراسیون داخلی

علم معماری یکی از پیچیده ترین علوم آکادمیک در دنیاست چرا که از تلفیق هنر و علم مهندسی به وجود آمده است در نتیجه در دسته بندی های آکادمیک در برخی از کشورها شاخه ای از هنر و در کشورهایی جزء علوم مهندسی طبقه بندی می گردد به همین علت از دو زاویه کاملا متفاوت به این پدیده نگاه می شود با توجه به این دو نوع نگاه معمولا دو نوع معمار داریم یک سری از معماران که به بحث ریاضی علاقه مند هستند و بیشتر تخصص خود را در تهیه نقشه ها و و طراحی پلان معماری می بینند و بخش دیگری که بر جنبه های آرتیستیک آن تمرکز دارند و بیشتر در آن بخش هنری مثل طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای ساختمان و امثالهم علاقه دارند.

همیشه در مورد مباحثی که با خلاقیت و ذوق بشر در ارتباط است بسیاری بر این باور هستند که که سواد آکادمیک همه آنچه را که باید، در اختیار شما نمیگذارد از این رو است که بسیاری علاقه مند به مباحثی چون طراحی دکوراسیون داخلی هستند و این استعداد و توانایی را در خود می بینند که تزئینات و چیدمان دکوراسیون محیط زندگی خود را با کمک گرفتن از خلاقیت و ذوق خود انجام دهند.

به همین دلیل بحث طراحی دکوراسیون داخلی از مباحثی است که همواره علاقه مندان خاص خود را دارد و به همین منظور ما در این مطلب سعی بر آن داریم تعریفی جامع از دکوراسیون داخلی ارائه نماییم و در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات آکادمیک و علمی در این زمینه دارید نیز می توانید سایر مطالب ما در وب سایت شرکت معماری فراکارنو را مطالعه نمایید.

 

 

مطالب مرتبط:

اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

مشاوره دکوراسیون داخلی

 

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

همانگونه که گفته شد در این مطلب ما به بحث عمومی راجع به دکوراسیون ورود می کنیم و برای اطلاع از بحث های تخصصی تر می توانید مطالب بالا را مطالعه بفرمایید.

برای دانستن اصول طراحی دکوراسیون داخلی به گونه ای که دانش عمومی راجع به این بحث داشته باشید باید بگوییم هفت اصل برای این امر تعریف شده که هر یک به دیگری وابسته و مکمل همدیگر هستند شما با درک و تجره این اصول حتما قادر خواهید بود تا مقدمات این کار را فرا بگیرید بعد از آن نیاز به تجربه مهم ترین ویژگی است که با بازدید از نمونه های اجرا شده و یا در حال اجرا می توانید نحوه اجرای دکوراسیون و ریزه کاری و مراتب و ترتیب و توالی کار را بیاموزید در ادامه اشاره مختصری به اصول طراحی دکوراسیون داخلی خواهیم داشت.

 

 

این هفت قانون به ترتیب شامل وحدت، ریتم، تعادل، تاکید، کنتراست، میزان و نسبت و جزئیات است که به صورت مفصل در بحث طراحی دکوراسیون منزل به آن اشاره داشته ایم و در اینجا صرفا برای آشنایی اولیه به طور مختصر به آن می پردازیم وحدت در طراحی به معنای پیروی از یک اصل کلی و داشتن یک جوهره است که مثلا با انتخاب سبک معماری می توانیم این وحدت را به وجود آوریم.

نکته دوم یعنی ریتم به هارمونی و هم صدایی عناصری که در فرم و بافت دکوراسیون ما با هم ممذوج شده اند تاکید دارد و بایستی این ریتم و هم نوایی را در طراحی دکوراسیون مشاهده کرد.

تعادل به میزان استفاده از یک یا چند فرم یا بافت یا عصر و حتی متریال اشاره دارد به گونه ای که با به کارگیری بیش از حد از عناصر طراحی اگزجره و افراطی را رقم نزنیم و یا بالعکس تفریط به خرج ندهیم و به اندازه مناسب از هر آیتم بهره مناسب و خاص آن عنصر را گرفته باشیم.

 

 

تاکید به ایجاد فضای مرکزی در طراحی دکوراسیون اشاره دارد به طوری که چشم بازدید کننده دقیقا به نقطه ای که مد نظر دکوراتور بوده خیره شود.

با ایجاد کنتراست مناسب به وسیله روشنایی و ایجاد فضاهای روشن و تیره می توان بخش ها و فضاهای مورد نظر طراح دکوراسیون را بیشتر و بهتر معرفی نمود.

و در پایان جزئیات کار است که محصول نهایی کار ما را به شما معرفی خواهد کرد پس در اجرای جزئیات بیشترین دقت را بایستی به خرج دهیم تا نتیجه کار ما مطلوب و چشم گیر به نظر بیاید.

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه