کناف

در ساخت و ساز ساختمان استفاده از صفات روکش دار گچی بسیار مرسوم است کناف نام یکی از برند های مطرح در زمینه ساخت صفحات روکش دار گچی می باشد که بیش از 85 سال سابقه در تولید مصالح ساختمانی دارد کناف از معتبرترین شرکت های ساختمانی در امر متریال معماری است.

محصولات کناف منحصر به صفحات روکش دار گچی نیست تیغه یا دیوار جداکننده کناف و سقف کناف به همراه صفحات روکش دار گچی و وصفحات روکش دار سیمانی که بر روی سازه های گالوانیزه فلزی کناف پیچ می شوند هم جز محصولات کناف است صفحات سیمانی کناف پس از نصب توسط سیمان درز بندی شده و رنگ آمیزی می شوند یکی دیگر از اجزا کناف تایل های جداکننده محیط است اجرای کناف به عنوان دیواره های جداکننده سریع و آسان انجام می پذیرد دیوار های جدا کننده کناف با توجه به وزن کم باعث کاهش بار مرده ساختمان و عدم آسیب پذیری ساختمان در زمان زلزله است. دیواره های جدا کننده کناف به همراه تایل های گچی کناف به دلیل نوع نحوه اتصال که آزادی عمل و انعطاف دیواره های کناف را سبب می گردند در برابر تنش های کششی و پیچشی پایدار می مانند.

محصولات کناف (دیواره های گچی کناف، سقف کناف،..) به شکل تکه هی جدا از یکدیگر و به صورت بسته بندی قابل حمل برگیری شده و از اینرو حجم مصالح کناف در مقایسه با مصالح سنتی ساختمان کمتر و سرعت اجرای کناف بیشتر می باشد. اجرای کناف در بخش سقف کناف و همینطور اجرای دیوارهای کناف دسترسی به داکت ها و رایزر ها را آسان می نماید چرا که اجزای کناف جز به جز پیکر بندی شده و در صورت آسیب دیدگی بخشی از کناف تنها بخش مورد نظر تعویض و جایگزین می گردد.متریال کتاف به دلیل سرعت اجرایی بالا مناسب برای بازسازی منازل و ساختمانهای قدیمی هستند اجرای کناف در پروژه های اظطرای مربوط به سوانح و حوادث نظیر ایجاد کمپ ها و ساختمان های موقت اسکان پیرو حمل و نقل راحت و سرعت اجرای بالا همواره مورد توجه قرار می گیرد.

جهت استفاده کناف در بخش های داخلی و دکوراسیون منازل و ساختمانها پس از اجرای کناف دیوار های کناف بتونه کاری و رنگ آمیزی شده تا جای درز کناف و پیچ های اتصال کناف کاملا مسطح شود.

از دیگر کاربرد های کناف استفاده از پانل گچی کناف برای محیط های آکوستیک و ضد صداست پانل گچی کناف مقاومت خوبی در برابر انتقال صدا دارد محیط اکثر استودیو های ضبط صدا از پانل کناف تهیه می شود برای محیط های ضد حرارت هم از پانل کناف با عابق پشم شیشه استفاده میشود به گونه ای که در بین دو ردیف پانل گچی کناف از عایق پشم سنگ کمک گرفته میشود. به طور کلی پانل های کناف متناسب با محیط و شرایط اجرا مقاوت مخصوص به خود دارند برای شرایط مرطوب  مانند آشپزخانه از پانل کناف ضد رطوبت (RG) و برای شرایط مقاوم در برابر حریق از پانل کناف ضد حریق (FRB) و برای محیط های مقاوم در برابر رطوبت و آتش از پانل کناف ضد رطوبت و حریق (FMRB) که مناسب برای داکت و رایزر تاسیساتی هستند و دارای دیواره های ضد آب (آکوا پنل کناف) هستند استفاده میشود.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه