طراحی مطب و کلینیک

طراحی مطب و کلینیک پزشکی امروزه از ساخت و معماری یک فضا با قابلیت های فیزیکی مناسب جهت استقرار افراد در مطب دندانپزشکی یا ... به فضایی جهت جلب مخاطب تبدیل شده است.

رقابتی شدن ویژگی عصر امروزی است، امروزه در دنیا همه چیز رقابتی است. طراحی مطب ، طراحی کلینیک، نیز خارج از این رقابت نیستند.تاکنون با خود اندیشیده اید که چرا در بعضی از مطب های پزشکی یا در بعضی از کلینیک های پزشکی فضاها مطابق انتظار همیشگی شما نیست چرا در طراحی مطب و کلینیک از مواردی ماندد آکواریوم، رنگ های شاد، وسایل بازی کودکان، سیستم روشنایی و نورپردازی خلاقانه، محیط جذاب و صمیمانه، مجلات و روزنامه های جالب توجه، خدمات پذیرایی متفاوت، نصب تابلوها و پوسترهای نقاشی، استفاده از گل و گیاه و ... استفاده می شود.

درطراحی مطب و کلینیک در دنیای امروز صرفا به جنبه فیزیکی طراحی فکر نمی شود. طراحی مطب پزشکی به گونه ای باید صورت بگیرد که کاملا خلاقانه باشد.بیمار پس از مراجعه به کلینیک پزشکی با طراحی متفاوت روبرو خواهد شد. بیمار باید پس از دیدن طراحی مطب یا کلینیک پزشکی، حس بیمارستان را از ذهن خود خارج کند و با طراحی مطب و کلینیک ارتباط برقرار کند و احساس راحتی کند،در این حالت ضمن همکاری کامل جهت درمان از حس بدبیماری خود نیز خارج می شود.

طراحی مطب و کلینیک به صورت علمی و با کمک از علم طراحی معماری کمک شایان ذکری در رفع محیط کسل کننده و انتظار مانند طراحی مطب و کلینیک خواهد نمود و با طراحی علمی محیط مطب و کلینیک تبدیل به محیطی دلپذیر و صمیمانه خواهد شد و بیمار در حین انتظار احساس بدی نخواهد داشت.همچنین ترس و اضطراب برخی از مراجعه کنندگان حین مراجعه به مطب و کلینیک توسط طراحی معماری مطب برطرف می گردد.همچنین فضای طراحی مطب و کلینیک  باید از جنبه روحی و فضای حاکم بر محیط مطب و کلینیو کنترل شود و طراحی مطب تا جای ممکن دارای فضای گرم و شاد باشد و سهمی در ایجاد تجربه ای نو در بیماران و مراجعه کنندگان داشته باشد. در طراحی مطب و کلینیک جنبه روحی طراحی مطب بسیار حائز اهمیت است و در کل باید حس امید و سلامتی در بیمار شکل بگیرد.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

2667 63 77 021

5449 63 77 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه