سنگ دکوراتیو ساختمانی

سنگ دکوراتیو ساختمانی که در بازار به سنگ آنتیک نیز معروف می باشد نوعی سنگ مصنوعی است که از خرده سنگ و ملات رزینی به وجود می آید. دلیل تولید سنگ های دکوراتیو ( آنتیک ) ساختمانی تمایل کاربران و معماران به داشتن سنگ ساختمانی مطابق با سلیقه خود از نظر رنگ، زیبایی، مقاومت و... می باشد.

با روز آمد شدن علم معماری و دکوراسیون ساختمانی دیگر تنها نیاز به انتخاب سنگ از بین سنگ های طبیعی ساختمانی نیست چرا که در طبیعت سنگ ها محدود می باشند و همه فاکتورهای مدنظر معمار ممکن است در یک سنگ ساختمانی وجود نداشته باشد به همین منظور سنگ دکوراتیو ساختمانی یا همان سنگ آنتیک مطابق با فاکتور مورد نظر کانسپت طراحی و معماری ساختمان تولید و عرضه می گردد. سنگ آنتیک مزایایی نسبت به سنگ ساختمانی طبیعی دارد. سنگ های دکوراتیو ساختمانی نیازی به تخریب محیط زیست جهت استخراج ندارند همچنین سنگ آنتیک مقاومت بالایی در هنگام تولید داشته و نسبت چسبندگی سنگ های دکوراتیو ساختمانی به ملات بیشتر از سنگ های ساختمانی طبیعی است. تنوع رنگ در سنگ دکوراتیو ساختمانی بسیار بیشتر از محدودیت های رنگی سنگ ساختمانی طبیعی می باشد.

سنگ های آنتیک ساختمانی نیازی به پردازش مانند ساب و صیقل دادن ندارند و از زمان تولید تا نصب هیچ گونه پردازشی بر روی سنگ های مصنوعی انجام نمی شود، هزینه های محل سنگ از معدن و برشکاری و پردازش سنگ طبیعی از بین می رود و سنگ مصنوعی امروزه با روش های نوین علمی مانند روش نانو تولید می شوند. قواره ها و سایزهای سنگ مصنوعی مطابق با نیاز تولید می شوند و هرگز محدودیت اندازه در سنگ های آنتیک وجود ندارد. سنگ های مصنوعی آنتیک دارای مقاومت بالا، نفوذ آب بسیار پایین فرسایش پایین و مقاومت خمشی و فشاری بالایی هستند.

 

به همین منظور سنگ دکوراتیو مصنوعی جهت مصارف مختلف به کار می رود، از این دست می توان به استفاده از سنگ مصنوعی دکوراتیو به عنوان قرنیز و یا استفاده از سنگ دکوراتیو آنتیک جهت سنگ نمای ساختمان به صورت سنگ نمای صاف و صیقلی و سنگ نماس ساختمان مات و نیمه مات نام برد.

انواع موزائیک های طرح ساده یا گرانیت توسط سنگ های آنتیک مصنوعی قابل ارائه می باشد. در خصوص محوطه سازی و سنگ فرش کف ساختمان انواع سنگ مصنوعی آنتیک مات و براق تولید شده است.

با توجه به انعطاف بالای سنگ های دکوراتیو ساختمانی می توان جهت تهیه اجسام دو بعدی و سه بعدی مانند گلدان، مجسمه، کتیبه و... استفاده نمود.

شرکت فراکارنو با ارائه طیف گسترده ای از سنگ دکوراتیو ساختمانی انواع سنگ های مصنوعی آنتیک مخصوص محیط های داخلی مانند آشپزخانه ( سنگ کورین ) سنگ نمای ساختمان، سنگ فرش بنا، سنگ کف ساختمان و... ارائه می نماید.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه