طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان ( Facade Designe ) یکی از مهمترین ارکان معماری ساختمان می باشد. شرکت معماری فراکارنو با بهره گیری از نخبگان طراحی معماری و توسط تیم های طراحی معماری ساختمان، طراحی مهندسی ساختمان ، متریال های ساختمانی ، امکانات اجرایی و عمرانی ساختمان و .. کوشش خود را به کار گرفته است تا به وسیله نوین ترین متدهای علمی روز بتواند طراحی معماری ساختمان را به گونه ای مهندسی و چشم نواز ارائه دهد.

طراحی نمای ساختمان از این رو که اولین آیتم از منظر بیننده میباشد از اهمیت ویژه ای در بحث معماری ساختمان برخوردار است.در طراحی نمای ساختمان بایستی به المان های مختلفی نظیر، اقلیم منطقه مورد نظر ، سبک معماری منطقه ، نحوه معماری ساختمان های مجاور ، ضوابط شهری حاکم در منطقه ، شرایط جغرافیایی و فرهنگی و... در نظر گرفته شود.

یکی از آفت های طراحی نمای ساختمان در ایران سپردن این امر مهم به افرادی غیرکارشناس و با دانش تجربی معماری می باشد.

از اینرو ما انبوه نماهای ساختمان مواجه هستیم که از استاندارد خاصی در طراحی نما ساختمان بهره ای نبرده اند خوشبختانه اخیرا پس از الزامی شدن طراحی نمای ساختمان توسط شهرداری و ایجاد استاندارد در بحث طراحی نمای ساختمان و متریال های به کار گرفته شده در نمای ساختمان همینطور میزان و تعدد متریال به کار گرفته شده در طراحی نمای ساختمان توسط کمیته نمای شهرداری امید فراوانی به زیباتر شدن چهره شهر و استفاده از نماهای اصولی و استاندارد توسط طراحان رشته معماری است.

با توجه به الزام طراحی نمای ساختمان، سازندگان حساسیت بالایی به طراحی نمای ساختمان معطوف خواهند داشت از اینرو با توجه به سبک های مختلف طراحی نمای ساختمان و متریال های متعدد و مصالح گوناگون در طراحی و اجرای نمای ساختمان بحث طراحی نمای ساختمان از توجه بیشتری نسبت به قبل برخوردار شده است و به همین علت جهت برسی اصولی طراحی نمای ساختمان به سبک های مختلف طراحی نمای ساختمان در دوبخش کلی طراحی نمای کلاسیک ساختمان و طراحی نمای مدرن ساختمان به موضوع طراحی نمای ساختمان خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

2667 63 77 021

5449 63 77 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه