سنگ مرمریت

یکی دیگر از محصولات سنگ نمای ساختمان سنگ مرمریت می باشد. سنگ مرمریت تقریبا متنوع ترین سنگ ساختمانی به شمار می رود. به دلیل معادن فراوان سنگ مرمریت و همچنین گوناگونی طیف های رنگی سنگ مرمریت از روشن تا تیره، سنگ مرمریت از دو نوع سنگ مرمریت رسوبی و سنگ مرمریت دگرگونی تشکیل شده است. گونه سنگ مرمریت رسوبی مناسب جهت استفاده به عنوان سنگ نمای ساختمان نمی باشد چرا که ذرات آهک توسط آب شسته شده و قابلیت جذب آب آن نیز بابا می باشد. سنگ مرمریت رسوبی علاوه بر مرمریت آهکی، انواعی از سنگ های مرمریت ماسه ای را نیز تشکیل می دهند.

سنگ های مرمریت ماسه ای جهت استفاده در نمای ساختمان و همچنین سنگ کف ساختمان مناسب می باشند، چرا که از مقاومت بالا و جذب آب کمتری برخوردار می باشند اما زیبایی سنگ های مرمریت دگرگونی و آهکی را ندارند.

گونه دیگر سنگ مرمریت از دگرگونی سنگ های مرمریت رسوبی تشکیل شده است که در ساختمان سازی به عنوان سنگ نمای ساختمان، سنگ دیوار و همچنین سنگ کف ساختمان کاربرد دارد.

سنگ مرمریت دگرگونی علاوه بر مقاومت و چگالی بالا جذب آب پایینی داشته و به لحاظ زیبایی و درخشان بودن، سطح سنگ نیز نسبت به سنگ ساختمانی مرمریت رسوبی زیباتر می باشد.

انواع سنگ مرمریت از طیف رنگی گسترده ای برخوردار می باشند. سنگ های مرمریت به دلیل وجود رگه هایی از کانی های مختلف به رنگ های متفاوت درآمده و این رنگ بندی تاثیر عمده ای در قیمت سنگ های مرمریت گذاشته و بر حسب سلیقه رنگ های سنگ مرمریت مشخص کننده هزینه سنگ می باشد.

از انواع سنگ های مرمریت در ساختمان سازی استفاده بسیاری می شود. در نمای ساختمان ها سنگ مرمریت کاربرد فراوانی دارد همچنین در محوطه سازی ها و سنگ کف ساختمان نوع رسوبی سنگ مرمریت کاربرد دارد.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه