طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار با توجه به حضور افراد در محیط داخلی دفتر کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. درطراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار با توجه به نوع فعالیت، طراحی دکوراسیون صورت می پذیرد تا همگونی کاملی با روحیات افراد، بیزینس مورد نظر و در راستای جلب ارباب رجوع داشته باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی اداری ( دفترکار ) موارد مهمی را باید مدنظر قرار داد. از جمله نوع رنگ دکوراسیون داخلی.

از آنجاییکه نوع رنگ به کار گرفته شده در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار تاثیر زیادی بر کارایی و نشاط افراد دارد. از انتخاب رنگ های تنش زا باید صرف نظر نمود و رنگ محیط دکوراسیون داخلی متناسب با نوع فعالیت، آرامش لازم را به محیط القا کند.

مورد دیگری که از اهمیت ویژه ای در بحث طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار برخوردار است نورپردازی مناسب محیط می باشد. در خصوص نورپردازی محیط دکوراسیون داخلی دفتر کار باید دقت داشت مکان هایی که شامل میزاداری و محل نشستن افراد می باشد باید دارای نور استاندارد جهت مطالعه و یادداشت باشد و طراحی نورپردازی هنری در محیط اداری را در بخش هایی اجرا کنیم که افراد نیاز به نشستن و مطالعه در آن محیط نداشته باشند.

مبلمان اداری در طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسزایی دارد. انتخاب مبلمان اداری متناسب با نورپردازی و رنگ آمیزی محیط دکوراسیون داخلی، تکمیل کننده یک طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب می باشد. استفاده از وسایل تزئینی در محیط اداری و طراحی دکوراسیون نیز بر زیبایی بیش از پیش محیط افزون می نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی یک جزء از پیکره کاملی به نام طراحی معماری است که در این پیکره بزرگ همگی اجزا باید با هم تناسب و هماهنگی داشته باشند بخش دیگری که باید همسو با طراحی دکوراسیون داخلی صورت گیرد تا شاهد یک مجموعه درجه یک از بعد معماری باشیم طراحی داخلی است که بسته نوع معماری و در واقع طراحی معماری کل پروژه و سبکی که برای کار انتخاب شده باید هارمونی مناسبی با طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشه مثلا در طراحی داخلی به سبک کلاسیک وقتی پروژه به زمان اجرای دکوراسیون داخلی می رسد دکوراتو منطبق با جزئیات این سبک از طراحی داخلی از لوازم و متریالی بهره میگیرد که فضا به فضای سنتی و کلاسیک سوق پیدا کند در دکوراسیون داخلی کلاسیک از مجسمه های سنگی کاغذ های دیواری کلاسیک چراغ ها و لوستر های مربوط به گذشته و مبلمان های چوبی با ترکیب چرم و یا پارچه های ضخیم استفاده می کنند ضمن اینکه در طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه کلاسیک آیتم های در دسترس دکوراتور محدود تر هستند و دکوراتور نمی تواند هر وسیله تزئینی را به کار بگیره اما در در صورتی که کل مجموعه به شیوه مدرن طراحی شود حسب قاعد کلی که گفته شد از طراحی داخلی مدرن کمک گرفته میشود که معتاقب این موضوع و طبق روالی که در رشته معماری داریم طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن انجام میگردد در طراحی دکوراسیون مدرن دست دکوراتور برای بهره جستن از المان ها و وسایل تزئینی باز است و دکوراتور یا طراح دکوراسیون با طیف وسیعی از المان های طراحی دکوراسیون روبروست در این سبک از رنگ های شاد مبلمان های امروزی با بهره از طراح های خلاقانه و نور پردازی های بدیع کمک گرفته می شود.

نکته ای که باید در مورد پروژه های معماری بدانیم اینست که وقتی به سبک و شیوه ای در معماری میرسیم تمامی بخش ها از این قاعده کلی پیروی خواند کرد اگر سبک معماری کلاسیک در نظر گرفته شده باشد از طراحی نمای کلاسیک تا طراحی دکوراسیون تماما از یک اصل کلی پیروی میکنند فرقی نمیکند طراحی نما باشد یا طراحی دکوراسیون یا طراحی داخلی و..  در خصوص شیوه مدرن از طراحی نمای مدرن ساختمان تا دکوراسیون مدرن همگی باید انجام بپذیرند

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه