سنگ تراورتن

سنگ تراورتن گونه ای از سنگ های تزئینی ساختمان به شمار می رود. سنگ تراورتن ناشی از رسوب آهک در کف حوضچه ها یا چشمه های آب گرم کربناتی می باشد و تخلخل موجود در سنگ تراورتن به دلیل خروج گاز ور هنگام سرد شدن سنگ تراورتن می باشد.

سنگ تراورتن خالص به رنگ سفید می باشد مانند سنگ تراورتن محلات و یایر رنگ های تراورتن به دلیل آغشتگی تراورتن به اکسیدآهن می باشد که از طیف رنگی سنگ تراورتن صورتی تا تراورتن قرمز و لیمویی و کرم و... تشکیل می شوند.

سنگ تراورتن یکی از پرکاربردترین سنگ های نمای ساختمان در نماهای مدرن و همچنین نماهای کلاسیک به شمار می رود. تخلخل موجود در سنگ تراورتن باعث جذب کامل ملات می شود و از این رو بسیار مناسب جهت سنگ نمای ساختمان می باشد.

 

به لحاظ مقاومت، سنگ تراورتن مقاومت بالایی از جهت برش از خود نشان می دهد گرچه از سنگ های دگرگونی مانند مرمر و انواعی از مرمریت نرم تر می باشد ولی سنگ تراورتن معمولا عمر بالایی دارد. ترکیبات اکسید آهن در سنگ تراورتن گرچه آن را از سنگ تراورتن خالص که غالبا سفید یا کرم رنگ است خارج می سازد اما همین ترکیب اکسیدآهن با تراورتن عمدتا باعث زیبایی سنگ نمای ساختمان تراورتن می گردد.

 

سنگ تراورتن به علت وجود حفره های زیاد ویژگی فیلتر حرارتی و صدا دارد و به همین منظور استفاده از سنگ تراورتن در ساختمان کاربرد بالایی دارد. سنگ های تراورتن همیشه به صورت یکدست و یک رنگ نیستند و وجود حفره های داخل سنگ تراورتن در صورتی که با آب پر شوند ممکن است حالت خمیری به سنگ بدهد از این رو برای جلوگیری از این حالت حفره های سنگ تراورتن را در کارخانه می پوشانند و با انجام عملیات ساب و صیغل علاوه بر پوشاندن حفره های سنگ تراورتن در مواردی که سنگ تراورتن نیار به شافیت و درخشش بالا داشته این مهم به سنگ تراورتن افزوده

میگردد. سنگ تراورتن در بازار از تنوع بالایی برخوردار می باشد. انواع سنگ تراورتن شامل:

 سنگ تراورتن عباس آباد

نام گذاری سنگ تراورتن عباس آباد به دلیل استخراج سنگ تراورتن از معدن سنگ تراورتن عباس آباد به وجود آمده سنگ تراورتن عباس آباد از معدن سنگ عباس آباد در شهرستان محلات استان مرکزی استخراج می شود. سنگ تراورتن عباس آباد از صیقل پذیری مناسبی برخوردار است. از ویژگی های دیگر سنگ تراورتن عباس آباد می توان با چسبندگی بالا، مقاومت زیاد و مناسب جهت سنگ نمای ساختمان اشاره نمود.

سنگ تراورتن عباس آباد بیشتر به رنگ سفید استخراج میشود و به سنگ تراورتن سفید عباس آباد مشهورست علت زمینه رنگی سفید سنگ تراورتن عباس آباد ترکیبات خالص کلسیدی سنگ تراورتن عباس آبادست که ظاهری براق و یکدست به برند تراورتن عباس آباد داده.

سنگ تراورتن حاجی آباد

نامگذاری سنگ های ساختمانی (تراورتن، مرمریت، گرانیت، دهبیدو..) از نام محل معدن سنگ نشات میگیرد سنگ تراورتن حاجی آباد نیز از معدن حاجی آباد شهرستان محلات استخراج می شود که از ویژگی سنگ تراورتن حاجی آباد می توان به کم حفره بودن و یکدست بودن اشاره نمود. سنگ تراورتن حاجی آباد جهت نمای ساختمان بسیار مناسب می باشد عدم وجود خلل و فرج در سنگ تراورتن حاجی آباد باعث کیفیت و طول عمر بالای سنگ تراورتن حاجی آباد شده چرا که وجود حفره باعث نفوذ آب و خرد شدن سنگ تراورتن در اثر انقباض و انبساط میگردد سنگ تراورتن حاجی آباد مشابه سنگ تراورتن عباس آباد غالبا رنگ سفید دارد سنگ تراورتن حاجی آباد در سایز های تایل و اسلب فرآوری و دارای دو نوع سنگ تراورتن حاجی آباد موج دار که دارای رگه های معدنیست و سنگ تراورتن حاجی آباد بدون موج میباشد سنگ تراورتن حاجی آباد از مرغوب ترین و پر تقاضا ترین سنگ های ساختمانی تراورتن هست سنگ تراورتن حاجی آباد در نمای ساختمان، فضای داخلی ساختمان، سنگ کف، سنگ دیوار و محوطه سازی و.. کاربرد دارد

 

سنگ تراورتن آتشکوه

سنگ تراورتن آتشکوه از معدن سنگ تراورتن آتشکوه در شهر نیم ور از توابع شهرستان محلات استان مرکزی استخراج می گردد.

سنگ تراورتن آتشکوه از خالص ترین انواع سنگ تراورتن جهت سنگ نمای ساختمان به شمار  می رود. به دلیل درجه خلوص بالا رنگ سنگ تراورتن آتشکوه سفید تا کرم با رگه های بسیار کم می باشد و همواره مورد توجه انبوه سازان ساختمان بوده و از مهم ترین متریال های  سنگ نمای ساختمان به شمار می رود سنگ تراورتن آتشکوه از نمونه های صادراتی به شمار می رود جهت کاربری سنگ تراورتن آتشکوه میتوانید در محوطه سازی ها، نمای ساختمان ها، سنگ کف ساختمان و.. از سنگ تراورتن آتشکوه بهره بجویید یکی از ویژگی های سنگ تراورتن آتشکوه درجع خلوص بالا و رنگ شفاف تراورتن آتشکوه هست شرکت فراکارنو برای تهیه سنگ تراورتن آتشکوه به صورت اختصاص از معدن سنگ تراورتن آتشکوه و بازدید نمونه های سنگ تراورتن آتشکوه در خدمت متقاضیان گرامیست.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه