طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاه

 

اصول طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی یکی از امکاناتی است که برای پرزنتیشن و معرفی کالا و خدمات و و کسب کار و همچنین جلب مشتریان جدید و نمایش توانایی ها و توانمندی های هر ارگان و شرکت در نمایشگاه های مختلف امری ضروریست که طراحی معماری به عنوان یک عامل حیاتی در این بخش محسوب می شود.تا بتوان حداکثر بهره را از فضا موجود در حین داشتن هارمونی و حس زیبایی شناسانه در کنار عوامل  حرفه ای مانند استفاده از لوگو و رنگ سازمانی و سایر مسایل در طراحی غرفه کسب نمود. از آنجایی که بیشترین موارد به کارگیری غرفه ها در نمایشگاه های و شو روم ها می باشد باید توجه ویژه ای به مخاطب داشت زیرا بازدید کننده صرفا با یک سازه یا مکانی برای گپ و گفت و تبادل نظرات روبرو نیست بلکه غرفه نمایشگاهی هر مجموعه نشانه ای از داشته ها و توانمندی ها، پرنسیب و اصول برندینگ، رنگ سازمانی، نوع خدماتی که ارائه می نماید و ... میباشد.

 

طراحی غرفه

 

سبک های طراحی غرفه نمایشگاهی

در طراحی غرفه نمایشگاهی با توجه به اهمیت به روز بودن کمپانی هایی که در نمایشگاهها شرکت میکنند عنصر خلاقیت و روزآمدی بیشترین تاثیر را در برخواهد داشت غرفه نمایشگاهی باید چنان جذابیت و گیرایی در خود داشته باشد تا مخاطب را کنجکاو کند و به سوی غرفه جلب نماید. از مهمترین اصول در ساخت و طراحی غرفه نمایشگاهی به روز بودن و همگام بودن با آخرین شیوه ها و متدهای بازاریابی و تبلیغات میباشد چرا که غرفه یک مجموعه نشانه ای است از کلیه محصولات و خدمات هر مجموعه  است در واقع غرفه نمایشگاهی به سان لوگوی شرکت می باشد، مخاطب با مشاهده غرفه مجموعه در صورت داشتن آیتم های جذاب در دیزاین ناخود آگاه به سوی آن جلب شده و درضمیر ناخود آگاه مخاطب کلیه المان های طراحی شده در غرفه نمایشگاه باید تاثیرات مدنظر کارفرما را بر روی مخاطب پیاده نماید. به عنوان مثال اگر شما مجموعه ای هستید که تمایل به معرفی خود به عنوان یک مجموعه جوان و خلاق دارید طراحی و دیزاین غرفه شما باید دارای خطوط کرو و منحنی و استفاده از فونت های نیمه رسمی  و المان های مدرن باشد. اگر در طراحی غرفه یک مجموعه تمایل به شناساندن خود به عنوان یک مجموعه منظم و مقرراتی در عین حفظ پرستیژ اداری داشته باشد از خطوط قائم و رنگ سازمانی با تنوع کمتر و ... استفاده می شود.در حقیقت طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی صرفا یک مجموعه فیزیکی ایجاد شده نیست بلکه میانبری است که با استفاده از ویژگی های طراحی خود جهت خلق فرصت هایی در راستای فروش محصولات و ارائه خدمات شما ایجاد شده است.

 

طراحی و اجرای غرفه نمایشگاهی

 

از اینرو طراحی و دیزاین غرفه نمایشگاهی تفاوت های زیادی با انواع طراح معماری و حتی طراحی داخلی و طراحی نما دارد زیرا در این دست آیتم ها نیاز و خواسته های کارفرما به این شدت متناسب و همسو با بحث های اقتصادی به شکل رو در رو نیست گرچه نیت فروش نیز بعضا در طراحی اداری-تجاری به شاخصه اصلی تبدیل شده اما نوع ارتباط معماری با بنا تا این حد مستقیم و بی واسطه نیست.اما نمود بارز این تفاوت ها جایی خود را نشان می دهد که در طراحی غرفه نمایشگاهی بیش از آنکه به نظر خودمان اهمیت بدهیم به نظر مشتری و تقاضا کننده خدمات و محصولات غرفه مورد نظر میپردازیم ممکن است پیش خود بگویید مثلا در طراحی مطب و کلینیک نیز همین منوال جاریست اما تفاوت زمانی مشخص می شود که در بحث غرفه شما خدمتی ارائه نمی دهید و صرفا به معرفی و پرزنت می پردازید از اینرو بسیار مهم و حیاتیست که در طراحی غرفه نمایشگاهی حتما باید خودمان را جای مشتری یا متقاضی قرار دهیم و از دید مخاطب انتظار او را از دیزاین غرفه خود در نظر بگیریم مخاطب تنها زمانی با طراحی غرفه شما ارتباط بر قرار میکند که انعکاس خدمات و محصولات و تفکر سازمانی مجموعه شما را مطابق با دیزاین غرفه و در واقع مجموعه بصری که از غرفه نمایشگاهی مشاهده میکند در یک راستا ببیند بنابراین تمامی اصول برندینگ، اصول سازمانی، شعار سازمانی، رنگ سازمانی و.. حتی تفکر سازمانی مجموعه در طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی مجموعه تبلور خواهد داشت و در غیر اینصورت صرف زمان و هزینه و حضور در نمایشگاه متناسب با انتظار شما پیش نخواهد رفت ساخت غرفه های نمایشگاهی به قدری از اهمیت برخوردارست که مجموعه ای با طراحی غرفه های مناسب و ایده آل و با کیفیت خدمات و محصولات پایین تر بر مجموعه ای با کیفیت و خدمات بهتر چیره میگردد به عبارتی جلوه و جذب مخاطب از سوی غرفه بیش از کیفیت کار ارائه شده توسط شما در موفقیت نمایشگاهی شما تاثیر دارد.  لذا در طراحی غرفه های نمایشگاهی حتما به شناخت مجموعه اجرای غرفه نسبت به مباحث برندینگ، فروش و بازاریابی و.. حساس باشید.

 

 طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی

 

هارمونی در طراحی غرفه نمایشگاهی

زمانی که با کار غرفه روبرو میشویم رفتار درست و حرفه ای آنست که کل مجموعه را به سان یک مجوعه کامل معماری داشته باشیم چرا که در این روند ما تقریبا با اکثر کارهایی که در صف تا صد ساخت و اجرا طرف هستیم مواجه حواهیم شد مثلا طراحی سازه، دقیقا برای سازه غرفه باید استقامت و پایداری و گزینه های دیگر در مبحث سازه را به کار برد یا در طراحی تاسیسات هر چند در اشل بسیار کوچک تر اما برای داشتن یک آبدارخانه باید لوله کشی و نصب شیر آلات و.. را داشته باشیم بنابر این اهتمامی که برای این امر به کار می گیریم باید جدی و حرفه ای باشد.گرچه مهم ترین عاملی که به چشم می آید نمای غرفه و دیزاین داخلی غرفه هست ضمنا دیزاین دکوراسیون غرفه که به بحث مبلمان و وسایل راحتی و میز و صندلی و تزئینات داخلی متمرکز است.

 

ساخت و اجرای غرفه نمایشگاهی

 

هزینه ساخت و اجرای غرفه نمایشگاهی

از مهم ترین عوامل در انتخاب تیم مورد نظر، مثل همه کارهای دیگر باید به قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی اشاره داشت. همان گونه که همه می دانیم هزینه یک کار از مهم ترین فاکتورها برای انجام آن کار خواهد بود از این رو هزینه طراحی غرفه هم متعاقبا باید با میزان بازدهی که از آن انتظار می رود متناسب باشد در واقع شرکت ها و بنگاه های اقتصادی هزینه و قیمت طراحی غرفه را با بخشی از سود کسب شده در جالب مشتری مستهلک می نمایند و به چشم هزینه به آن نگاه نمی کنند.

درخصوص متریال مورد استفاده در طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی نیز بسته به نوع نیاز، هزینه مورد نظر و کاربرد و زمینه فعالیت و انتظاری که از برپایی و حضور در نمایشگاه دارید متریال و مصالح مناسب با در نظر داشتن قیمت و هزینه دکوراسیون غرفه نمایشگاهی مشخص میشود.با توجه به تنوع فیلد های کاری و زمینه هایی که به فعالیت در آنها پرداخته می کنید استفاده از متریال در هر پروژه کاملا متفاوت خواهد بود شرکت فراکارنو با تیم کامل و حرفه ای از طراحی تا ساخت و اجرای غرفه نمایشگاهی آماده همکاری در این زمینه با شما خواهد بود.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه