طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه یکی از مهم ترین بخش های طراحی معماری است.در طراحی غرفه بازدید کننده صرفا با یک سازه طرف نیست بلکه غرفه نمایشگاهی هر مجموعه نشانه ای از اصول برندینگ، رنگ سازمانی، نوع خدماتی که ارائه می نماید و ... میباشد.

در طراحی غرفه نمایشگاهی عنصر خلاقیت و روزآمدی بیشترین تاثیر را در برخواهد داشت. غرفه نمایشگاهی باید چنان جذابیت و گیرایی در خود داشته باشد تا مخاطب را کنجکاو کرده به سوی غرفه جلب نماید. از مهمترین اصول در ساخت و طراحی غرفه به روز بودن و همگام بودن با آخرین شیوه ها و متدهای بازاریابی و تبلیغات میباشد چرا که غرفه یک مجموعه نشانه ای است از کلیه محصولات و خدمات مجموعه در واقع غرفه نمایشگاهی به سان لوگوی شرکت می باشد، مخاطب با مشاهده غرفه مجموعه ناخود آگاه به سوی غرفه جلب شده و درضمیر ناخود آگاه مخاطب کلیه المان های طراحی شده در غرفه نمایشگاه باید تاثیرات مدنظر کارفرما را بر روی مخاطب پیاده نماید. به عنوان مثال اگر شما مجموعه ای هستید که تمایل به معرفی خود به عنوان یک مجموعه جوان و خلاق دارید طراحی غرفه شما باید دارای خطوط کرو و منحنی و استفاده از فونت های نیمه رسمی باشد. اگر در طراحی غرفه یک مجموعه تمایل به شناساندن خود به عنوان یک مجموعه منظم و مقرراتی در عین حفظ پرستیژ اداری داشته باشد از خطوط قائم و رنگ سازمانی با تنوع کمتر و ... استفاده می شود.درواقع دکوراسیون غرفه نمایشگاهی صرفا یک مجموعه فیزیکی ایجاد شده نیست بلکه میانبری است که با استفاده از ویژگی های طراحی خود جهت خلق فرصت هایی در راستای فروش محصولات و ارائه خدمات شما ایجاد شده است. از اینرو طراحی غرفه نمایشگاهی تفاوت های زیادی با انواع طراح معماری دارد در طراحی غرفه نمایشگاهی بیش از آنکه به نظر خودمان اهمیت بدهیم به نظر مشتری و تقاضا کننده خدمات و محصولات غرفه مورد نظر میپردازیم در طراحی غرفه نمایشگاهی حتما باید خودمان را جای مشتری یا متقاضی قرار دهیم و از دید مخاطب انتظار او را از طراحی غرفه خود در نظر بگیریم مخاطب تنها زمانی با طراحی غرفه شما ارتباط بر قرار میکند که انعکاس خدمات و محصولات و تفکر سازمانی مجموعه شما را مطابق با طراحی غرفه و در واقع مجموعه بصری که از غرفه نمایشگاهی مشاهده میکند در یک راستا ببیند بنابراین تمامی اصول برندینگ، اصول سازمانی، شعار سازمانی، رنگ سازمانی و.. حتی تفکر سازمانی مجموعه در طراحی غرفه نمایشگاهی مجموعه تبلور خواهد داشت و در غیر اینصورت صرف زمان و هزینه طراحی غرفه و حضور در نمایشگاه متناسب با انتظار شما پیش نخواهد رفت طراحی غرفه نمایشگاهی به قدری از اهمیت برخوردارست که مجموعه ای با طراحی غرفه مناسب و ایده آل و با کیفیت خدمات و محصولات پایین تر بر مجموعه ای با کیفیت و خدمات بهتر چیره میگردد لذا در طراحی غرفه نمایشگاهی حتما به شناخت مجموعه طراح غرفه نسبت به مباحث برندینگ، فروش و بازاریابی و.. حساس باشید.

درخصوص متریال مورد استفاده در طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی نیز بسته به نوع نیاز، هزینه مورد نظر و کاربردی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی استفاده از متریال متفاوت خواهد بود شرکت فراکارنو با تیم طراحی غرفه نمایشگاهی آماده همکاری در این زمینه با شما خواهد بود.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

2667 63 77 021

5449 63 77 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه