سنگ کف ساختمان

از دیرباز تاکنون بشر تمایل زیادی به استفاده از سنگ طبیعی در ساختمان ها و بناهای خود داشته است. سنگ طبیعی که در پوسته زمینه قرارگرفته به دلیل تنوع پوشش سطح زمین و اشکال مختلف به وجود آمدن سنگ از ترکیب رنگی بالایی بهره می برد. این ترکیب های رنگی موجود در طبیعت باعث به وجود آمدن سلایق مختلف در تهیه سنگ ساختمانی شده ابتدا به نحوه تشکیل انواع سنگ طبیعی می پردازیم.

سنگ کف ساختمان از تنوع بالایی برخوردار است. برای استفاده از سنگ کف در ساختمان نوع کاربری بسیار مهم است.مثلا سنگ کف گرانیت به راحتی قابل نظافت و برق انداختن است اما سنگ کف تراورتن کاملا به صورت مات می باشد و بیشتر شکل طبیعی به خود دارد. همینطور به لحاظ مقاومت سنگ کف ساختمان، انواع سنگ کف مقاومت متفاوتی دارند مثلا سنگ گرانیت کف دارای مقاومت بالا می باشد اما سنگ تراورتن کف مقاومت پایین تری دارد. سنگ کف مرمریت تنوع رنگی بالایی دارد یا سنگ کف ماسه سنگ از تنوع رنگی کمتری برخوردار است. سنگ های کف ساختمان که تخلخل بیشتری دارند مانند سنگ کف تراورتن و سنگ کف ماسه سنگ خاصیت جذب آب بالاتری دارند و سنگ های کف مانند سنگ کف مرمریت و سنگ کف مرمر و سنگ کف گرانیت از جذب آب کمتری برخوردار می باشند به لحاظ قیمت نیز انواع سنگ کف قیمت های متنوعی دارند.

سنگ کف ساختمان غیر از رنگ بندی و میزان تخلل از نظر وجود رگه در سنگ نیز رده بندی دارد سنگ کف مرمریت یکی از سنگ های ساختمانیست که دارای رگه های بیشماریست وجود رگه در سنک کف و به خصوص سنگ مرمریت دو حالت متضاد به خود میگیرد، رگه هاس سنگ کف مرمریت باعث زیبایی سنگ و هرچه رگه سنگ مرمریت خوش رنگ تر سنگ مرمریت زیباتر و در کل سنگ کف ساختمان شما زیباتر خواهد بود از طرفی وجود رگه در سنگ کف ساختمان باعث کاهش عمر سنک کف میگردد ازاینرو در سنگ های ساختمانی رگه دار علی رغم زیبایی کمتر استفاده میکنند در انواع سنگ های ساختمانی کف ساختمان سنگ گرانیت کمترین رگه را داراست تقریبا سنک گرانیت کف ساختمان فاقد رگه و یکدست با بلورهای مشکی و خاکستریست در عین حال سنگ گرانیت تنوع رنگی پایینی نسبت به سنگ تراورتن و سنگ مرمریت داراست سنگ کف تراورتن نیز هم دارای تنوع رنگی بالا و هم از رگه های زیادی برخوردار هست.

 

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه