طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

 در طراحی دکوراسیون داخلی واحد اداری ما به یک مجموعه کامل اداری می پردازیم در واقع به یک ساختمان کامل که جهت امور اداری یا تجاری تاسیس شده و فضاهای داخلی ان را برسی میکنیم از اینروست که این مطلب با طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار که تنها به یک واحد می پردازد متفاوت است در نتیجه در طراحی داخلی اداری فضاهایی علاوه بر فضای داخل واحد اداری خواهیم داشت این عرصه ها شامل رسپشن ورودی و لابی، راه پله و آسانسور، محیط بازی یا کافه، تراس گاردن و روف گاردن، سالن امفی تئاتر و.. است که هر کدام کاربری خاص خود را دارا هستند و در طراحی دکوراسیون داخلی آنها بایستی کوشید رنگ و بو و هارمونی اصلی مدنظر کاربران ایجاد شود و هر ببیننده یا مراجعه کننده ای با دیدن هر یک از این بخش ها کاملا متوحه مرتبط بودن این مجموعه با یکدیگر بشود و هر یک از این عرصه ها را مانند جزایر جدا از یکدیگر نبیند این هنر طراحی داخلی در بخش اداری است که با استفاده از استاندارد های اداری و آیتم های برندینگ و برند سازی و بهره گیری از رنگ سازمانی مجموعه اداری و.. که دربخش های آتی به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت این تمایز را ایجاد نماید.

 

 طراحی داخلی ساختمان اداری

در طراحی دکوراسیون داخلی تمرکز ما بر روی کارکنان مجموعه اداری خواهد بود چرا که یک فرد تقریبا تمام روز را در محل کار خود سپری می کند از اینرو استفاده از رنگ های با کنتراست پایین و رنگ های روشن و ملایم و استفاده از گیاهان و نور خورشید در طراحی داخلی اداری بسیار مورد تاکید است.

محل استقرار کارمندان واحد اداری باید بر اساس استانداردهای جانمایی مبلمان اداری و با فواصل مناسب در نظر گرفته شود روشنایی مصنوعی توسط نور غیر طبیعی به دلیل حساسیت کار با مانیتور یا خواندن و نوشتن باید حسب استاندارد های جداول اداری مقررات ملی ساختمان 300 الی 500 لوکس بایستی در نظر گرفته شود. برای اتاق های جلسات و کنفرانس از عایق های صدا برای ایجاد آرامش بهره برد همچنین طراحی داخلی واحد اداری باید به صورت هامونیک و همگن با موضوع فعالیت، لوگو، رنگ سازمانی و.. باشد.

طراحی داخلی واحد های اداری مدرن نظیر استارتاپ ها در سالهای اخیر انقلابی در طراحی دکوراسیون داخلی اداری ایجاد نموده اند به گونه ای که تقریبا تمامی اصول کلاسیک طراحی داخلی را نادیده گرفته و اقدام به نوعی از طراحی دکوراسیون داخلی اداری انسان محور نموده اند در فلسفه این گونه از طراحی داخلی، نیروی انسانی به چشم قلب تپنده مجموعه اداری نگریسته میشود در نتیجه از روز ابتدا تا آخرین روزکاری هر کارمند کلیه شرایط محیطی طراحی داخلی همسو با آرامش و رضایت فرد پیش خواهد رفت به نحوی که از ابتدا و نحوه گزینش افراد می توان تمایز را در این نوع از محیط های کاری دید که در نهایت به اثر آن در طراحی دکوراسیون داخلی اداری خواهیم پرداخت.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری مدرن

در برخی از استارتاپ های معروف دنیا که عمده آنها در سیلیکون ولی ایلات کالیفرنیا ایلات متحده آمریکا قرار دارند این ساختار شکنی از روند گزینش افراد شروع میشود مثلا در برای برخی از سمت ها شخص واجد شرایط نیازی به تحصیلات آکادمیک نداشته و با گذراندن تست های هوش و خلاقیت به استخدام مجموعه در می آید پس از استخدام فرد مختار است طراحی دکوراسیون محیط کار خود را پیشنهاد دهد این طراحی دکوراسیون از میز و صندلی گرفته تا رنگ آمیزی و روشنایی متراژ همگی بر عهده شخص مورد نظر است از آنجا که در طراحی دکوراسیون داخلی اداری به شیوه مرسوم ارتفاع میز ها و نوع صندلی ها متناسب با طرز نشستن اداری و پوشش مرسوم پیراهن و شلوار است در این روش شخص می تواند به صورت خوابیده یا نشسته بر روی مبل یا کاناپه میز کار خود را تنظیم کند همچنین برای جلوگیری از خستگی و کاهش خلاقیت فردی در این محیط های اداری فضای های بازی متنوعی وجود دارد مانند فوتبال دستی و دارت و .. تا کارمند با ذهن پویا از خلاقیت و ایده های خود به نحو احسن در جهت رشد و شکوفایی کمپانی استفاده کند.

 

 

در نتیجه در چنین محیط اداری طراحی دکوراسیون داخلی از قاعده خاصی پیروی نمی کند و از طراحی دکوراسیون داخلی منزل تا طراحی اداری قابلیت طرح دارند.

این شیوه نوین از طراحی دکوراسیون داخلی اداری به قدری مورد نظر قرار گرفته که طراحی داخلی شرکت های بزرگ به صورت بنچ مارک برای مجموعه های دیگر درآمده و با الگو پذیری از این شیوه سعی در افزایش عمکرد شرکت ها دارند.

طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان شاخه ای از علم مهندسی معماری امروزه نقشی فراتر از رشته تخصصی خود یافته و بر کارآمدی و راندمان بالاتر محیط های اداری اثر گذار است.

برای اطلاعات تکمیلی در بخش طراحی دکوراسیون داخلی می توانید مطلب طراحی پلان اداری و طراحی دکوراسیون دفتر کار را نیز مطالعه نمایید.

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه