طراحی داخلی نئوکلاسیک

 

تعریف طراحی داخلی نئوکلاسیک چیست

به عنوان مقدمه این بحث ابتدا باید تعریفی از طراحی داخلی داشته باشیم با توجه به پیشرف و توسعه علم و به تبع آن تغییراتی که این توسعه در پی دارد تعریف طراحی داخلی در طول زمان دچار فراز و نشیب هایی بوده است در گذشته و در انتهای پروسه ساخت یک ساختمان، بنایی که به صاحب آن اراده می شد یک واحد مسکونی یا اداری کامل و بی نیاز به هرگونه عملیات اجرایی بود و کاربر با چیدمان منزل قادر به زندگی در آن بود.

در سالهای بعد و با تفکیک امور اجرایی ساختمان از مسائل مربوط  به فضاهای داخلی و نحوه و شکل و سبک محیط داخلی یک ساختمان اشخاصی که دغدغه سبک زندگی و معماری و لایف استایل خاص خود را دارند تمایل به سفارشی سازی و یا هم آهنگ ساختن فضای داخلی به علایق خود از خود بروز دادند و بحث طراحی داخلی بیش از پیش مطرح شد.

 تا پیش از آن که طراحی داخلی ساختمان به امری رایج در طراحی معماری تبدیل شد این امکان بیشتر برای اعیان و اشراف و مقدور بود اما امروزه تقریبا هر شخصی بسته به بودجه وشرایط بنای خود قادر خواهد بود در بحث طراحی داخلی از حداقل های ممکن تا بگارگیری اکسسوری ها و طراحی های گوناگون را برای ملک خود نظر نظر گیرد.

 

 

اصول طراحی داخلی نئوکلاسیک

برای بهتر شناختن و دانستن اصول طراحی داخلی نئوکلاسیک بهتر است در ابتدا بدانیم در یک پروژه اینچنینی اصولا چه کارهایی صورت میگیرد! برای داشتن یک فرم داخلی زیبا و متناسب با علایق و خواسته های کارفرما ابتدا سبک مود نظر انتخاب می شود که در اینجا به طراحی داخلی نئوکلاسیک می پردازیم.

در یک پروژه طراحی داخلی دو نوع تغییرات اجرایی را پیش رو داریم

 

 

نوع اول دکور ها و اذین هایی است که بر روی بستر دیوارها و سقف و کف ایجاد میشود و نوع دوم به بخش هایی مربوط است که نیاز به ایجاد دیوار یا سقف کاذب و کف و یا تخریب بخشی از ساختمان دارد.

در نوع اول با توجه به شیوه انتخابی که در اینجا طراحی داخلی نئوکلاسیک است با طراحی قاب های ابزار خورده بر روی دیوار ها یا آیینه کاری ها و پوشش کاغذ دیواری یا پوشش کف به وسیله پارکت و لمینت یا سرامیک و سنگ و در سقف استفاده از سقف های دکوراتیو کسشان باریسول یا ایجاد نور مخفی و تایل های سقفی  و مواردی از این دست این تغییر ها حاصل می گردد و نیازی به اصلاحات بنیادی ساختمان نیست.

 

 

و در بخش دوم با تخریب بخشی از دیوار یا سقف می توانیم فضاهای داخلی را بزرگتر یا کوچکتر کرده و ارتفاع سقف را کاهش یا افزایش داد که اصولا در طراحی داخلی نئوکلاسیک بر ارتفاع بیشتر سقف تاکید داریم همچنین تعویض اندازه پنجره ها به منظور نورگیری بهتر فضاهای داخلی ساختمان و به کارگیری نور مصنوعی در بخش های مسقف نیز در دستور کار قرار می گیرد.

 

 

 در طرراحی داخلی نئوکلاسیک ما مجاز به استفاده از متریال به روز نیز می باشیم و از چوب و شیشه و فلز و محصولات فراورده های چوبی نیز بهره خواهیم برد طراحی و ساخت انواع کنسول ها و کلوزت روم ها یا کمد های دیواری به همراه تعویض درب های داخلی یا ورودی همگی در قالب پروسه اجرایی طراحی داخلی صورت میگیرند.

 

 

 

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه