طراحی مطب دندانپزشکی

طراحی مطب دندانپزشکی

 

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

در بحث طراحی مطب و کلینیک یکی از تخصصی ترین ها و پر تقاضا ترین مورد ها برای طراحی داخلی مطب های دندانپزشکی هستند که با توجه به بحث رقابتی شدن این عرصه و تقاضای مراجعین جهت خدمات دندانپزشکی اهمیت داشتن یک مطب شیک و به روز بسیار حیاتی است زیرا طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی رابطه مستقیمی با تعدد مراجعین خواهد داشت در این مطلب که توسط تیم طراحی معماری شرکت معماری فراکارنو تهیه شده است به این موضوع می پردازیم امیدواریم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

طراحی مطب دندانپزشکی

 

سوال های رایج در طراحی مطب دنداپزشکی

هزینه طراحی و اجرای معماری داخلی مطب دندانپزشکی چقدر می شود؟

می خواهم مطبم را بازسازی کنم از کجا باید شروع کنم؟

طراحی مطب دانداپزشکی لوکس چقدر هزینه دارد؟

نقشه مطب دندانپزشکی را چگونه تهیه کنیم؟

تزئینات مطب دندانپزشکی شامل چه مواردی است؟

طراحی کابینت مطب دندانپزشکی چگونه است؟

طراحی سقف مطب دندانپزشکی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر شما هم با سوالات بالا مواجه هستید تا انتهای این بحث با ما همراه باشید تا اطلاعات مناسبی درباره طراحی داخلی مطب های نوساز و همچنین طراحی بازسازی مطب و کلینیک پزشکی و دندانپزشکی دریافت نمایید و با دانش کامل نسبت به پروسه طراحی مطب خود ورود نمایید.

 

طراحی مطب دندانپزشکی

 

هزینه طراحی مطب دندانپزشکی

برخلاف هزینه های مربوط به بحث اجرایی ساختمان هزینه طراحی مطب دندانپزشکی را می توان بر اساس مشخصات پروژه مشخص نمود هزینه طراحی مطب به چند فاکتور بستگی دارد.

اولین فاکتور متراژ مطب مورد نظر است که هر چه متراژ مطب بیشتر باشد هزینه طراحی افزایش خواهد یافت و بالعکس باید این نکته را نیز خاطر نشان کرد منظور از متراژ پروژه متراژ کلیه فضاهایی است که کارفرما نیاز به داشتن تصاویر سه بعدی آنها قبل از اجرای کار دارد این فضاها می توانند محیط داخلی مطب دندانپزشکی باشند و یا بخش های خارجی مانند راهرو و لابی و ورودی ساختمان و مواردی از این دست.

دومین عامل موثر در قیمت طراحی مطب دندانپزشکی تعداد و مقدار اِلمان های کار شده در محیط مطب پزشکی است هر چه تعداد المان هایی که بایستی پدید آیند بیشتر شود به طبع هزینه طراحی افزایش خواهد یافت این موارد مانند طراحی کانتر، انواع دستگاههای پزشکی (در صورت نیاز)، فضای انتظار شامل صندلی ها و میز و تی وی وال و.. همگی جزء پارامتر های زراحی محسوب می شوند.

نکته سوم در تعرفه طراحی مطب دندانپزشکی تعداد شات های رندر سه بعدی است در صورتی که کارفرما نیاز به دیدن کلیه قسمت های مطب خود باشد مانند سرویس های بهداشتی و درب ورودی از نمای بیرونی و تمام زوایای اتاق ها و سقف و کف مطب این هزینه کمی افزایش پیدا خواهد کرد چرا که تعداد شات های رندر سه بعدی بیشتر خواهد بود لازم به ذکر است در تعرفه طراحی مطب دندانپزشکی کلیه فضاهای اصلی طراحی خواهند شد و مواردی که اضافه بر آنها باشد ممکن است هزینه اضافه ای در بر داشته باشند که بستگی به حجم و نوع پروژه دارد.

 

طراحی مطب دندانپزشکی

 

اصول طراحی مطب دندانپزشکی

در طراحی مطب دندانپزشکی حتما باید به مواردی چون زیبایی و پاکیزگی محیط و همچنین بحث های مربوط به اصول برندینگ و استفاده از رنگ های سازمانی و لوگوی مطب دقت کرد و از آنجایی که عموما با توجه به نوع خدمات ارائه شده در مطب دندانپزشکی که روز به روز متد های جدیدی به این خدمات اضافه می شود غالبا به شیوه طراحی داخلی مدرن اجرا می گردند.

سعی طراح باید بر این باشد به صورت غیر مستقیم از المان های مربوط به دندانپزشکی مانند لبخند در طراحی خود استفاده کند متریال بایستی به گونه ای انتخاب شود که محیط پاکیزه جلوه کند حتی القدور از تاریک شدن فضا و استفاده از نورهای کم که برای محیط های هنری و اتلیه ها استفاده می شود برای طراحی مطب در نظر گرفته نشود.

مراجعینی که در فضای انتظار به سر مبرند نباید دید مستقیمی به اتاق کار پزشک و یونیت دندانپزشکی داشته باشند چرا که دیدن حرکات پزشک ممکن است برای انها استرس زا باشد.

استفاده از پنل های هوشمند که توسط اپراتور مدیریت می گردد برای آگاهی مراجعین از زمان باقی مانده تا اتمام کار پزشک و نوبت خود به داشتن حس خوب در کاربران کمک شایانی می کند.

اتاق های مطب حتی المقدور باید عایق صدا داشته باشند تا صدای بیمار و یا ابزار پزشکی در سالن انتظار بیماران به گوش نرسد برای این منظور می توان از درب های لمسه کوبی شده نیز بهره جست.

 

طراحی مطب دندانپزشکی

 

سقف اتاق کار پزشک با المان های جذاب و دارای کمترین تنش های رنگی و محیطی معماری باید دیزاین شود چرا که بیماری که بر روی یونیت دندانپزشکی قرار گرفته ممکن است برای زمان زیادی به این منظره خیره شده باشد اگر سعی بر ایجاد یک فضای آرامش بخش و حتی کمی کنجکاوری برانگیزاننده بر روی سقف شود هم حواس بیمار از عملیات دندانپزشکی خارج شده و هم حس خوبی به او دست خواهد داد در این زمینه می توان با بازی بین طیف های رنگی در هر بار مراجعه بیمار سوژه جدیدی برای اینکار به وجود اورد.

در صورتی که متراژ مطب اجازه دهد بایستی اتاق بیمار را بزرگ در نظر بگیریم و علاوه بر کابینت ها و یونیت هایی که برای نگهداری ابزار دندانپزشکی قرار گرفته از سایر عناصر معماری در اتاق بهره گیری شود تا این احساس به بیمار منتقل نشود که به محیطی خشک برای انجام کارهای پزشکی وارد شده و حس راحتی و اسایش به  ایشان دست دهد خصوصا که این عناصر در لحظات اولیه حضور مراجعه کننده به کلی می تواند استرس او را از بین برده و حس کنجکاوی وی را بر انگیزاند.

 

طراحی مطب دندانپزشکی

 

در پایان بایستی عنوان کرد در خصوص طراحی مطب دندانپزشکی آیتم های بیشماری وجود دارد که بسته به نوع پروژه و مشخصات ان تعیین می شود و در این مطلب صرفا به یک سریاز کلیات ان اشاره شده است که قابل اجرا در هر نوع محیطی از این دست می باشد.

اطلاعات تماس با فرا کارنو

 

 

 

 

تلفن تماس :

8597 51 22 021

1402 48 22 021

 

پست الکترونیک : Farakarno[at]gmail.com

 

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به خیابان ملک ، شماره 604


 

عضویت خبرنامه